Darujte
zdravie a krásu

Nechtová mykóza

Mykóza (známa ako tzv. pleseň) je infekčné hubové ochorenie  – infekcia kože, slizníc, nechtov a vlasov. Odborne ju nazývame epidermophytia, tinea alebo trichophytia. Prevenciou nechtovej mykózy je nechodiť naboso na kúpalisku či plavárni, používanie antimykotických prostriedkov po plávaní, udržiavanie nôh v čistote a suchu, budovanie imunity.

Podľa štatistík mykózami trpí až 30 % dospelých a dokonca viac ako 80 % ľudí vo veku nad 70 rokov. Našťastie, s odstránením nechtovej mykózy vám vieme účinne pomôcť. Najdôležitejšie je nestrácať čas a pri prvom podozrení na nechtovú mykózu čo najskôr navštíviť dermatológa. Čím skôr začneme s liečbou, tým jednoduchšie a rýchlejšie všetko prebehne.

Medzi príznaky nechtovej mykózy patria zmeny farby nechta, jeho zhrubnutie a olupovanie, ale aj vznik neobvyklých rýh a strata lesku nechtov.

 

Ako liečime nechtové mykózy

Ak prídete včas, na začiatku infekcie postačí lokálna liečba založená na antimykotických roztokoch (kúpele), krémoch a lakoch, ktoré vám na základe výsledkov vyšetrenia odporučí náš dermatológ.

Ťažší stupeň plesňového ochorenia si vyžaduje celkovú medikamentóznu liečbu tabletkami. Takáto liečba mykóz môže trvať od 3 do 18 mesiacov. Lieky tohto typu pri dlhodobom užívaní môžu mať negatívne účinky na pečeň. Preto je počas takejto liečby potrebné prevádzať pečeňové testy a vôbec sa nesmie piť alkohol.

Najmodernejšou metódou liečby nechtovej mykózy vďaka ktorej sa môžete vyhnúť celkovej tabletkovej liečbe je ošetrenie laserom. Pri tomto zákroku v našej dermatologickej ambulancii laserom jednoducho „spečieme“ mykotické vlákna v postihnutej nechtovej platničke. Z pohľadu pacienta ide o bezbolestný, jednoduchý a rýchly zákrok bez potreby umŕtvenia.

Najlepšiu metódu liečby mykóz alebo ich kombináciu, zvolí skúsený dermatológ individuálne podľa stavu pacienta. Dôležité je v akom stupni a rozsahu sa mykóza nachádza, ale ide aj o vek, prah bolestivosti a prípadné ďalšie ochorenia pacienta (najmä pečeň, obličky). U žien je dôležité aj to, či sú alebo nie sú gravidné.

Viac o metódach liečby mykóz si môžete prečítať v článku na našom blogu: NECHTOVÁ MYKÓZA – AKO SA JEJ ZBAVIŤ?

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť pred laserovým ošetrením nechtovej mykózy?

Dermatológ počas zákroku laserom prehreje nechtovú platničku až na teplotu, pri ktorej sa mykóza „upečie“. Takto "dezinfikovaná" nechtová platnička postupne odrastá. Zákrok je rýchly a bezproblémový, prevádzame ho ambulantne. Opakujeme ho každé 3 až 4 týždne až kým kompletne neodrastie nová zdravá nechtová platnička – nový necht. Okrem nechtovej mykózy sú častým problémom aj zarastajúce nechty. Aj s tým vám vieme pomôcť na našom pracovisku plastickej jednodňovej chirurgie v Žiline.

Cenník
Liečba mykózy - cena      
  1 prst celá noha obe nohy
Laserové ošetrenie mykózy nechtov 38€  90€  150€ 
* pre úplné doliečenie je potrebné ošetrenie opakovať niekoľko krát      

Operácia zarastajúceho nechta s plastikou
Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.

140€
     1 osoba
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 28€ - -
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 30 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 16 2022
Rádiofrekvencia aplikovaná na tvár. Rádiofrekvencia sa používa na omladenie tváre, spevnenie pleti a ...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...