Darujte
zdravie a krásu

Prečo lekárska kozmetika

Lekárska kozmetika je dôležitou súčasťou dermatologickej kliniky a  hrá veľmi dôležitú úlohu tak pri liečbe akné alebo iných kožných problémov, ako aj pri pravidelnej starostlivosti o pleť s cieľom spomaliť starnutie.  

Nový klient pred kozmetickým ošetrením u nás na klinike prechádza cez vstupnú konzultáciu s dermatológom, ktorý posúdi aktuálny stav a typ pleti. Odkonzultuje s vami vaše očakávania, zváži kontraindikácie a odporučí vám typ ošetrenia, ktoré je vhodné priamo pre vás. Vysvetlí vám okrem kozmetického ošetrenia aj  doplnkové možnosti lekárskych ošetrení, ktoré poskytujeme a mohli by pomôcť dosiahnuť želaný výsledok. Cieľom je aby sme sa na vašu pleť pozerali komplexne.

Aké robíme kozmetické ošetrenia

Čistenie a ošetrenie pleti

Či už ste sa rozhodli pre kozmetické čistenie pleti zo zdravotných dôvodov alebo je cieľom spomaliť starnutie, pleť rožiariť a farebne zjednotiť, je to určite správny základ na ktorom sa dá následne stavať. Pri čistení a ošetrení pleti sa spoliehame na:

  • Hydrabeauty - vhodne zvolenú kombináciu prístrojového čistenia za pomoci roztokov kyseliny mliečnej, salicylovej, hylaurónovej, prípadne diamantovú mikrodermabráziu a elektroporáciu. Na prístrojové čistenie využívame overený efektívny prístroj o ktorom sa môžete viac dočítať v tomto blogu. (60 - 90 min)
  • Ručné hĺbkové čistenie pleti - komplexné hĺbkové, výživné a ukludňujúce ošetrenie pre problematickú a aknóznu pleť. Čistenie pleti je mechanické a vykonávané ručne. ( 90 min.) Viac sa dočítate v blogu o ručnom čistení pleti.
  • Platinum facial - relaxačné omladzujúce ošetrenie s platinovou maskou viditeľne pozdvihne, obnoví a spevní pokožku a tým pleti navráti mladistvý vzhľad. ( 75min.) Viac sa dočítate v blogu o Platinovom ošetrení.
  • Pore refining facial - ošetrenie pomocou hĺbkových čistiacich aktívnych látok a jemná exfoliácia pre pokožku s rozšírenými pórmi. Výsledkom je dokonale vyhladená pleť, póry sú na prvý pohľad menej viditeľné. ( 90 min.) Viac o ošetrení rozšírených pórov sa dočítate TU.
  • Upokojujúce ošetrenie pleti- začervenaná  a podráždená pleť si vyžaduje špeciálne ošetrenie. Je zamerané na zmiernenie začervenania vhodnou kozmetikou a príjemný relax, bez mechanického dráždenia pokožky.
    Priebeh upokojujúceho ošetrenia

Rádiofrekvencia

Rádiofrekvencia, inak nazývaná aj ako neinvazívny thermo lifting je výbornou voľbou, ak potrebujete vypnúť vašu pokožku bez ihiel a výplňových materiálov. Ošetrenie je postavené na princípe vytvárania tepla v tkanivách. Pri ošetrení sa prehrievajú kolagénové vlákna, čo spôsobuje ich sťahovanie a napínanie. Vďaka tomu dochádza k prirodzenej regenerácii pleti. Pri kvalitnom prístroji (čo je pri rádiofrekvencii kľučová vec) v mnohých prípadoch vidieť rozdiel vo vzhľade pokožky už po prvotnom ošetrení. My na Klinike Zdravia používame overenú hexapolárnu rádiofrekvenciu o ktorej si viac môžete prečítať v našom blogu TU.

Terapia svetlom

Pri terapii používame vysokovýkonné modré a červené svetlo, alebo ich kombináciu. Modré svetlo funguje antibakteriálne a redukuje tvorbu kožného mazu. Baktérie sú veľmi citlivé na spektrum modrého svetla, pretože ničí ich metabolizmus a zabíja ich. Červené svetlo je zase účinné v boji proti zápalu spojenom napr. s akné. Pomáha stimulovať tvorbu kolagénu a tiež sa tradične používa proti starnutiu pokožky.

Terapia zvukovými vlnami

AWT (Acoustic Wave Therapy) alebo terapia zvukovými vlnami je overená neinvazívna technológia, ktorá sa desiatky rokov používa po celom svete v urológii, ortopédii a posledné obdobie prenikla aj do estetickej medicíny. U nás na klinike ju úspešne využívame na ošetrenie celulitídy (jej redukciu a prevenciu vzniku). Švajčiarsky prístroj od lídra na trhu firmy Storz medical, ktorý používame má aj špeciálny teflónový tvárový nástavec na tvárové ošetrenie pleti, ktoré napomáha liftingu tváre, redukcii jemných vrások a vypnutiu pokožky. Je to najmä alternatívna metóda pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť invazívnym ošetreniam. Viac si môžete prečítať na našom blogu TU.  

 

Tým že niesme len kozmetický salón ale hlavne dermatologická klinika s kompletným vybavením lekárskymi technológiami, kozmetické ošetrenia podľa potreby medzi sebou vhodne kombinujeme a dopĺňame lekárskymi ošetreniami ako IPL Lumenis M22 Stellar , Vital injectorom , frakčným CO2 resurfom prípadne inými.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Koľko vás to bude stáť?

Na zodpovedanie finančnej otázky, ktoré ošetrenia sú pre vás vhodné a s akou frekvenciou opakovania, slúži vstupná konzultácia s lekárom.

Už základná starostlivosť na pravidelnej báze vie priniesť veľmi pekné výsledky aj bez použitia laserov a inej lekárskej techniky, ktorú nasadzujeme pri zanedbanej pleti, prípadne na ťažšie komplikovanejšie prípady, tie sebou nesú aj väčšiu finančnú náročnosť. Preto aj pri starostlivosti o pleť platí že najlepšia je prevencia. Ako sa dnes postaráte o svoju pleť, tak bude zajtra vyzerať.

Cenník
Lekárska kozmetika - cena  
Čistenie a ošetrenie pleti  

Komplexné hĺbkové ručné čistenie a ošetrenie pleti*

60€
HYDRABEAUTY - prístrojové komplexné čistenie a ošetrenie pleti * 60€ - 65€ 
Platinum facial 60€
Pore refining facial 70€
Upokojujúce ošetrenie pleti 65€
* konzultáciu s lekárkou pred prvým kozmetickým ošetrením  v hodnote 28 EUR dostanete aktuálne od nás zadarmo ako darček  
   
Terapia svetlom  
Led lampa 20 min. červené, modré, kombinované svetlo 18€
   
Rádiofrekvencia  
Tvár 45€
Tvár a krk 55€
Tvár, krk a dekolt 65€
 

 

Akustické rázové vlny  
Tvár 35€
   
Vstupné vyšetrenie / konzultácia s lekárom  28€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 30 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 16 2022
Rádiofrekvencia aplikovaná na tvár. Rádiofrekvencia sa používa na omladenie tváre, spevnenie pleti a ...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...