Darujte
zdravie a krásu

Rozšírené cievky (žilky)

Červené vláskovité rozšírené cievky (žilky) na lícach, nose, brade, hrudníku či nohách, ktoré neskôr splývajú dohromady, často predstavujú estetický problém. Súvisia s vekom a starnutím kože, svoj vplyv má aj slnečné žiarenie. Občas sa môžu objaviť už po 20–ke, častejšie až po 40–ke. Našťastie, vieme vám účinne pomôcť.

 

Ako odstraňujeme rozšírené cievky (žilky) ?

Na odstraňovanie rozšírených cievok používame v našej dermatologickej ambulancii 2 druhy prístrojov. Na cievky hrúbky 0,4 - 1,4 mm špeciálny cievny laser. Ten rozšírenú cievku zničí pod povrchom bez porušenia pokožky a organizmus ju potom prirodzene vstrebe.

Na veľmi tenké červené žilky, ktoré sa tvoria najmä v tvárovej oblasti používame technológiu medicínskeho IPL, ktorá pekne redukuje plošné začervenania a vlásočnicové popraskané žilky. Pri tomto ošetrení je klúčová kvalita prístroja. Na trhu je veľa lacných prístrojov IPL, ktoré nemajú dostatočný výkon a hlavne ich energia pri jednotlivých pulzoch kolíše a nerozkladá sa rovnomerne na ošetrovanú oblasť. Preto tam je veľké riziko popálenia a je pri nich treba viac ošetrení.

My sme stavili na kvalitu - izraelskú spoločnosť Lumenis a používame jednen z najlepších prístrojov na trhu M22 Stellar ktorý používajú tie najlepšie kliniky.

 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť pred odstránením rozšírených cievok?

Zákrok nesmú podstúpiť pacienti s antikoagulačnou liečbou, teda užívajúci prípravky na riedenie krvi (warfarín, fraxiparín a iné). Odstránenie rozšírených cievok laserom je vhodné len pri cievkach do šírky približne 1,4 mm.

Po odstránení cievok si budete miesto zákroku ošetrovať podľa pokynov lekára a po zahojení ešte po určitú dobu chrániť pred slnkom ochranným krémom s UV faktorom 50+.

Cenník
Ošetrenie cievok - cena    
M22 Stellar IPL - plošne 1 ošetrenie 3 ošetrenia (balík)

Celá tvár 

100€ -20% zľava
Malá oblasť ( nos, líca, ...) 60€ -20% zľava
     
Cievny laser ND:YAG    
1 impulz - žilky na nohách 1€  
Hemangiom alebo pavúčikový névus 20€  
     
Vstupné vyšetrenie 28€  
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / 30 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 16 2022
Rádiofrekvencia aplikovaná na tvár. Rádiofrekvencia sa používa na omladenie tváre, spevnenie pleti a ...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...