Darujte
zdravie a krásu

Rozšírené cievky (žilky)

Červené vláskovité rozšírené cievky (žilky) na lícach, nose, brade, hrudníku či nohách, ktoré neskôr splývajú dohromady, často predstavujú estetický problém. Súvisia s vekom a starnutím kože, svoj vplyv má aj slnečné žiarenie. Občas sa môžu objaviť už po 20–ke, častejšie až po 40–ke. Našťastie, vieme vám účinne pomôcť.

 

Ako odstraňujeme rozšírené cievky (žilky) ?

Na odstraňovanie rozšírených cievok používame v našej dermatologickej ambulancii 2 druhy prístrojov. Na cievky hrúbky 0,4 - 1,4 mm špeciálny cievny laser. Ten rozšírenú cievku zničí pod povrchom bez porušenia pokožky a organizmus ju potom prirodzene vstrebe.

Na veľmi tenké červené žilky, ktoré sa tvoria najmä v tvárovej oblasti používame technológiu medicínskeho IPL, ktorá pekne redukuje plošné začervenania a vlásočnicové popraskané žilky. Pri tomto ošetrení je klúčová kvalita prístroja. Na trhu je veľa lacných prístrojov IPL, ktoré nemajú dostatočný výkon a hlavne ich energia pri jednotlivých pulzoch kolíše a nerozkladá sa rovnomerne na ošetrovanú oblasť. Preto tam je veľké riziko popálenia a je pri nich treba viac ošetrení.

My sme stavili na kvalitu - izraelskú spoločnosť Lumenis a používame jednen z najlepších prístrojov na trhu M22 Stellar ktorý používajú tie najlepšie kliniky.

 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť pred odstránením rozšírených cievok?

Zákrok nesmú podstúpiť pacienti s antikoagulačnou liečbou, teda užívajúci prípravky na riedenie krvi (warfarín, fraxiparín a iné). Odstránenie rozšírených cievok laserom je vhodné len pri cievkach do šírky približne 1,4 mm.

Po odstránení cievok si budete miesto zákroku ošetrovať podľa pokynov lekára a po zahojení ešte po určitú dobu chrániť pred slnkom ochranným krémom s UV faktorom 50+.

Cenník
Ošetrenie cievok - cena  
M22 Stellar IPL - plošne  

Celá tvár 

100€
Malá oblasť ( nos, líca, ...) 60€
   
Cievny laser ND:YAG  
1 impulz - žilky na nohách 1€
Hemangiom alebo pavúčikový névus 20€
   
Vstupné vyšetrenie 17€
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC DAPA
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 10 2021
Celulitída je estetický problém, ktorý vďaka tenšej pokožke trápi rovnako štíhle ženy aj ženy plnších tvaro...
článok / 10 2021
Čistá pleť je základom pre jej zdravie a vitalitu. Navyše, pokožka tváre je neustále viditeľná a jej nedost...
článok / 15 2021
Rozšírené, výrazné žilky a metličky tmavočervenej, fialovej a modrej farby trápia vysoké percento populácie...