Darujte
zdravie a krásu

Pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny vznikajú na koži typicky v oblasti tváre, krku, na chrbtoch rúk. Príčinou ich vzniku je zmnoženie alebo aktivácia pigmentových buniek – napríklad pôsobením slnka (fotoaging), hormonálnymi zmenami a užívaním hormonálnej antikoncepcie, tehotenstvom, používaním parfumov a iných produktov zvyšujúcich citlivosť kože na slnečné svetlo.

Ako odstraňujeme pigmentové škvrny z pokožky?

Prvou metódou je chemický peeling. Pri ňom aplikujeme na pigmentové škvrny trichlóroctovú kyselinu, aby sme jemne odstránili rohovinovú vrstvu pokožky. Pigmentové škvrny týmto spôsobom zosvetlíme, aby odtieňom pleti splynuli s okolitou kožou. Ošetrenie trvá niekoľko minút a pre dosiahnutie najlepších výsledkov ho opakujeme 4 až 6 krát v 2–týždňových intervaloch.

Na rozdiel od kozmetických salónov (kde smú používať len základný, oficiálne-povrchovo pôsobiaci chemický peeling), v našej dermatologickej ambulancii vám náš skúsený lekár aplikuje omnoho účinnejší stredne hlboký až hlboký peeling s výraznými výsledkami.

Druhou metódou je odstraňovanie pigmentových škvŕn CO2 laserom. Počas procedúry laserom zbrúsime povrchovú vrstvu kože 

Treťou veľmi často používanou metódou je použitie intenzívneho pulzného svetla - IPL, kde vieme pomocou rôznych filtrov zasiahnuť správnu hĺbku kože podľa aktuálnej potreby a fragmentovať (rozbiť) pigment.  Zvyšky rozbitých pigmentov odstráni (zmetabolizuje) imunitný systém. Aj toto ošetrenie opakujeme v 4-týždňových intervaloch, kým nedosiahneme požadované vyblednutie pigmentovej škvrny. Pri tomto ošetrení je veľmi dôležitá kvalita používaného IPL prístroja. Kvalitný prístroj potrebuje menej ošetrení na dosiahnutie želaného efektu a výrazným spôsobom eliminuje riziko popálenia pokožky. Preto používame aktuálnu špičku medzi medicínskymi IPL prístrojmi - Lumenis M22 Stellar.

 

 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť pred odstránením pigmentovej škvrny?

Po chemickom peelingu je pleť podráždená, začervenalá a mierne pripuchnutá – po zákroku potrebuje ošetrovanie vhodným krémom a môže sa potom prekryť mejkapom. Na tretí deň sa odumretá vrstvička pokožky začne šúpať a opadávať, vtedy je potrebné ošetrovanie hydratačným krémom na podráždenú pleť. Pokožka po chemickom peelingu si vyžaduje ochranu pred slnkom – s UV faktorom minimálne 50+. Chemický peeling neodporúčame v letných mesiacoch.

Po laserovom odstránení pigmentovej škvrny takisto potrebuje ošetrená pleť ochranu pred slnkom s vysokým UV faktorom 50+. Ani laserové odstraňovanie škvrny neodporúčame v letných mesiacoch, ani v období krátko pred letnými dovolenkami.

Po ošetrení intezivným pulzným svetlom je takisto nevyhnutná ochrana pred slnkom s vysokým UV faktorom 50+ a taktiež sa môže vykonávať iba v období, ktoré odporučí lekár.

Cenník
Korekcia škvŕn - cena    
Chemický peeling TCA     
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk)  50€  
2 lokality 70€  
3 lokality 90€  
Malá oblasť (čelo, líca, brada) 30€  
     
Zbrúsenie CO2 laserom    
Podľa rozsahu od 60€  
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€  
     
IPL - M22 Stellar 1 ošetrenie  3 ošetrenia (balík)
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk) 100€ -20% zľava
2 lokality 175€ -20% zľava
3 lokality 250€ -20% zľava
Malá oblasť ( okolie očí alebo úst, čelo, líca, brada...) 60€ -20% zľava
     
Vstupné vyšetrenie 28€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 30 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 16 2022
Rádiofrekvencia aplikovaná na tvár. Rádiofrekvencia sa používa na omladenie tváre, spevnenie pleti a ...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...