Darujte
zdravie a krásu

Pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny vznikajú na koži typicky v oblasti tváre, krku, na chrbtoch rúk. Príčinou ich vzniku je zmnoženie alebo aktivácia pigmentových buniek – napríklad pôsobením slnka (fotoaging), hormonálnymi zmenami a užívaním hormonálnej antikoncepcie, tehotenstvom, používaním parfumov a iných produktov zvyšujúcich citlivosť kože na slnečné svetlo.

Ako odstraňujeme pigmentové škvrny z pokožky?

Prvou metódou je chemický peeling. Pri ňom aplikujeme na pigmentové škvrny trichlóroctovú kyselinu, aby sme jemne odstránili rohovinovú vrstvu pokožky. Pigmentové škvrny týmto spôsobom zosvetlíme, aby odtieňom pleti splynuli s okolitou kožou. Ošetrenie trvá niekoľko minút a pre dosiahnutie najlepších výsledkov ho opakujeme 4 až 6 krát v 2–týždňových intervaloch.

Na rozdiel od kozmetických salónov (kde smú používať len základný, oficiálne-povrchovo pôsobiaci chemický peeling), v našej dermatologickej ambulancii vám náš skúsený lekár aplikuje omnoho účinnejší stredne hlboký až hlboký peeling s výraznými výsledkami.

Druhou metódou je odstraňovanie pigmentových škvŕn CO2 laserom. Počas procedúry laserom zbrúsime povrchovú vrstvu kože až na úroveň, kde môžeme špeciálnym LED laserom fragmentovať (rozbiť) pigment. Zvyšky rozbitých pigmentov odstráni (zmetabolizuje) imunitný systém. Aj toto ošetrenie opakujeme v 4-týždňových intervaloch, kým nedosiahneme vyblednutie pigmentovej škvrny.

Pri odstraňovaní pigmentovej škvrny laserom mnoho závisí na kvalite prístroja. V našej dermatologickej ambulancii na Klinike Zdravia používame najmodernejší CO2 laser, ktorý rozpozná presný typ pigmentácie pokožky a odporučí nám ideálne nastavenie pre najlepšie výsledky. A náš LED laser najnovšej generácie má americký certifikát KFDA ako záruku bezpečnosti a účinnosti.

 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť pred odstránením pigmentovej škvrny?

Po chemickom peelingu je pleť podráždená, začervenalá a mierne pripuchnutá – po zákroku potrebuje ošetrovanie vhodným krémom a môže sa potom prekryť mejkapom. Na tretí deň sa odumretá vrstvička pokožky začne šúpať a opadávať, vtedy je potrebné ošetrovanie hydratačným krémom na podráždenú pleť. Pokožka po chemickom peelingu si vyžaduje ochranu pred slnkom – s UV faktorom minimálne 50+. Chemický peeling rozhodne neodporúčame v letných mesiacoch.

Po laserovom odstránení pigmentovej škvrny takisto potrebuje ošetrená pleť ochranu pred slnkom s vysokým UV faktorom 50+. Ani laserové odstraňovanie škvrny neodporúčame v letných mesiacoch, ani v období krátko pred letnými dovolenkami.

Cenník
Korekcia škvŕn - cena        
  do 10 cm2  do 100 cm2  do 200 cm2   do 300 cm2
Chemický peeling TCA plošne 20€ 25€ 40€ 50€
  1 ks do 5 ks nad 10 ks  
Zbrúsenie laserom 30€ - 40€ 100€ individuálne -
Vstupné vyšetrenie 17€ - - -
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC DAPA
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 19 2020
Laserový resurf priniesol do estetickej medicíny revolúciu. Pokožka sa po laserovom zbrúsení povrchu epider...
článok / 19 2020
Alergia je precitlivenosť organizmu, prehnaná imunitná odpoveď na alergény okolo nás. Alergiu obvykle priam...
článok / 19 2020
Pravidelná kontrola materských znamienok – je potrebná aj u detí a mladých ľudí? Rozhodne áno. Aj keď je na...