Darujte
zdravie a krásu

Kožná Alergológia

Alergie sa prejavujú mnohými spôsobmi – od ekzémov a vyrážok, alebo svrbiacich, šupinatých a začervenaných miest na koži cez opuchy až po žihľavku (urticaria) alebo dokonca anafylaktický šok. Niektoré z týchto prejavov alergií sú len nepríjemné, iné môžu ohroziť život. Preto je dôležité neponechať ich na náhodu, ale zistiť príčinu.

Základom úspechu je zistiť, ktorý alergén vám spúšťa alergické reakcie. To vieme zistiť v našej alergologickej ambulancii na Klinike Zdravia v Žiline. Zameriavame sa najmä na kožné alergie. Kožné alergie sú typicky následkom precitlivenej reakcie organizmu na potravinové alergény alebo na chemické látky, ktoré sa žiaľ bežne vyskytujú v modernom domácom a pracovnom prostredí.

Počas kožných alergologických testov postupne preveríme precitlivenosť na chemické látky z okolia. Ak chcete vedieť viac o rôznych typoch alergií, prečítajte si článok na našom blogu: KOŽNÉ ALERGIE A ALERGOLOGICKÉ TESTY

Prečo absolvovať alergologické testy u nás?

Teší sa na vás priateľský zdravotný personál a skúsený lekár. Termín si dohodneme tak, aby vám vyhovoval a nestrácali ste čas v čakárni. Používame testovacie postupy s rýchlymi a spoľahlivými výsledkami.

V niektorých prípadoch stačí na potlačenie prejavov alergie obmedziť kontakt alebo konzumáciu alergénov a posilniť imunitu. 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Ako prebiehajú u nás alergologické testy?

Prvým krokom je úvodné vyšetrenie, ktoré stojí 17 €. Náš lekár s vami odkonzultuje dôvody testovania a vysvetlí vám postup a výstupy testovania.

U nás na Klinike Zdravia prevádzame testovanie na chemické látky.

Kontaktné kožné alergény odhaľujeme epikutánnym testovaním (TROLAB TESTY) – neuniknú nám ani alergény z oblečenia, kozmetiky a ďalších spúšťačov alergických reakcií.

Na kožné alergologické vyšetrenie u nás nepotrebujete výmenný lístok. Je výhodou ak si prinesiete svoju zdravotnú dokumentáciu – nie je to však nevyhnutné. Po vyšetrení a zistení alergénov vás lekár oboznámi s výsledkami a odkonzultuje odporúčania.

Cenník
Alergologické vyšetrenia - cena  
   
Vyšetrenie / konzultácia  17€
Kontrola po vyšetrení 10€
Epikutánne testovanie (nalepovacie terčíky) 50€
* v cene vyšetrenia je objednanie na konkrétny čas 
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC DAPA
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 15 2021
Rozšírené, výrazné žilky a metličky tmavočervenej, fialovej a modrej farby trápia vysoké percento populácie...
článok / 18 2020
Za sfarbenie pokožky a vlasov je zodpovedný pigment melanín, ktorý pokožku chráni pred škodlivými účinkami ...
článok / 18 2020
Viditeľné cievky na tvári predstavujú predovšetkým estetický problém. Pacienti sa za ne hanbia, pretože v s...