Darujte
zdravie a krásu

Kontrola, vyšetrenie a odstránenie bradavíc

Bradavice predstavujú väčšinou estetický problém (vzhľad), niekedy však prekážajú pri každodenných činnostiach ako pri písaní alebo chôdzi.

Ešte závažnejším dôvodom na odbornú kontrolu, vyšetrenie a odstránenie bradavíc je fakt, že niektoré z nich môžu byť predchodcami závažných ochorení. Napríklad rakoviny krčka maternice u žien, alebo rakoviny penisu u mužov – ide o nebezpečné, tzv. onkogénne-pozitívne genitálne bradavice.

V zásade rozdeľujeme bradavice na vírusové a nevírusové. Vírusové bradavice sa šíria infekčne (kontaktom) a väčšina ľudí ich získa už v detstve. Väčšina vírusových bradavíc (tzv. vulgárne veruky) je benígna (nezhubná).

Neskôr, typicky po 40–ke, ale niekedy aj skôr, sa môžu objaviť sebhoroické (degeneratívne) bradavice. Niektoré z nich môžu patriť medzi prekancerózy. V takom prípade ich včasné vyšetrenie a odstránenie pomôže zabrániť vzniku zhubného nádoru kože.

Preto je nesmierne dôležité, aby ste si nechali bradavice skontrolovať a vyšetriť lekárovi dermatológovi. Skúsený dermatológ v našej ambulancii vám po vyšetrení navrhne ďalší postup liečby bradavíc, a navrhne bezpečný spôsob ich odstránenia.

Spôsoby odstránenia bradavíc

Najčastejší, historicky zaužívaný spôsob je odstraňovanie bradavice tekutým dusíkom (kryoterapia). Pri tomto zákroku sa tkanivo bradavice zmrazí na teploty hlboko pod nulou. Jeho nevýhodou je nevyhnutná opakovaná aplikácia a bolestivosť. 

Moderný osvedčený spôsob odstraňovania bradavíc je laser. Laserom bradavicu vyrežeme (CO2 laserová excízia) alebo tkanivo bradavice vypálime (evaporácia laserom). Takto dokážeme bradavicu vybrať počas jediného zákroku či už ide o bradavicu na ruke, nohe alebo aj inej časti tela. Zákrok sa vykonáva po lokálnom znecitlivení. Je to rýchly, väčšinou jednorázový spôsob s výbornými výsledkami aj na HPV ( genitálne ) bradavice, preto dusík ako menej efektívnu metódu používame len v prípadoch kedy sa laser nesmie použiť. 

ODSTRÁNENIE BRADAVICE – TEKUTÝM DUSÍKOM ALEBO LASEROM?

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

ČO BY STE MALI VEDIEŤ PRED ODSTRÁNENÍM BRADAVICE

Odstránenie bradavíc je prakticky bezbolestné, samotný zákrok trvá len krátko. Odstránenie bradavíc ešte nemusí znamenať, že sa už nevrátia – zvlášť pri vírusových bradaviciach je možná recidíva v podobe novej infekcie. V takom prípade ich odstraňujeme opakovane a pomôžeme tak vášmu imunitnému systému, aby napokon porazil vírusovú infekciu a vírus bradavíc úspešne potlačil. Aj náš dermatológ vám môže odporučiť niekoľko spôsobov na zlepšenie imunity, ktoré vám pomôžu raz a navždy sa zbaviť vírusových bradavíc.

Cenník
Odstránenie bradavíc - cena    
     
Odstránenie bradavíc laserom (ruky a chodidlá)  od 55€  podľa rozsahu
Odstránenie genitálnych bradavíc laserom od 98€  podľa rozsahu
Vstupné vyšetrenie 28€ -
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 30 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 16 2022
Rádiofrekvencia aplikovaná na tvár. Rádiofrekvencia sa používa na omladenie tváre, spevnenie pleti a ...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...