Darujte
zdravie a krásu

Vrásky

Vrásky sú prirodzenou súčasťou života človeka. Pre mnohých ľudí predstavujú estetický problém, s ktorým vám našťastie vieme pomôcť.

Dynamické vrásky na tvári súvisia s často opakovanou mimikou tváre. Časté mračenie (vrásky hnevu), častý smiech či íné mimické výrazy tváre vedú k opakovaným pohybom tvárových svalov, ktoré tak na koži spôsobujú vrásky – tie sú napokon stále výraznejšie a trvalejšie. Naproti tomu statické vrásky vznikajú v súvislosti s vekom, životným štýlom, prirodzeným starnutím kože a sú viditeľné na tvári bez ohľadu na mimiku.

Odstránenie a vyhladenie vrások

V našej dermatologickej ambulancii na Klinike Zdravia používame na ošetrenie vrások najmodernejšie metódy. Skúsený dermatológ určí najvhodnejší postup korekcie vrások na základe vstupného vyšetrenia, pri ktorom odborne určí pôvod a ďalšie vlastnosti vrások.

Najlepšou voľbou pri odstraňovaní dynamických vrások je obvykle botulotoxín. Proti prejavom starnutia kože a vzniku statických vrások pomáhame kyselinou hyaluronovou, ktorá zabezpečuje správnu hydratáciu a objem kožného tkaniva.

TIP: Kyselinu hyaluronovú úspešne používame aj na augmentáciu pier, teda zväčšenie a úpravu pier vrátane podvihnutia padnutých kútikov, optické skrátenie alebo predĺženie pier, zvýraznenie stredového srdiečka pier, optické doladenie symetrie pier, vyplnenie vrások na perách a na vyplnenie vertikálnej vrásky na hornej pere – tzv. fajčiarskej pery. 

Na začínajúce mimické a mimotvárové vrásky aplikujeme CO2 resurfacing (frakčný resurfasing), ktorým vieme výrazne zjemniť a prípadne aj úplne odstrániť začínajúce mimické a mimotvárové vrásky. Na ošetrenie povrchových vrások na koži je zase ideálny menej invazívny chemický peeling.

Viac informácií nájdete v článku na našom blogu: CO2 RESURF – LASEROVÝ ZÁKROK PRE ČISTÚ PLEŤ S MLADISTVÝM VZHĽADOM

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Najvyššie bezpečnostné štandardy

Vaša spokojnosť, pohodlie a bezpečnosť sú u nás na prvom mieste. Preto používame len najkvalitnejšie materiály a každý zákrok prevádza skúsený dermatológ, ktorý vždy zvolí ten najšetrnejší spôsob s najlepšími výsledkami.

Na CO2 resurfacing máme v ambulancii najmodernejší špeciálny laser, ktorý presne odporučí správne nastavenie prístroja podľa typu ošetrovanej pokožky. Vďaka tomu je každé ošetrenie úplne individuálne – doslova na mieru vašim potrebám a vašej pokožke.

Čo by ste mali vedieť pred ošetrením vrások

Botulotoxín – podobne ako aj pri iných zákrokoch, nie je vhodné absolvovať ho pri zvýšenej teplote. Botulotoxín nie je vhodné použiť, ak užívate lieky na riedenie krvi. Prvé 4 hodiny po zákroku sa nesmiete predkláňať, ani si ľahnúť – musíte si udržiavať hlavu vzpriamene, teda vo zvislej polohe. Po zákroku je potrebné miesta, kde bol aplikovaný botulotoxín, precvičovať. Vďaka tomu sa botulotoxín lepšie naviaže na nervové zakončenia.

CO2 resurfacing (frakčný resurfacing) – tento laserový zákrok neodporúčame absolvovať počas leta, ani v období pred príchodom leta. Ideálna je teda skôr jeseň a zima, prípadne skorá jar. Po zákroku je pleť 3 až 7 dní podráždená, preto vám náš dermatológ predpíše ukľudňujúcu emulziu. Najmenej ďalšie tri mesiace si musíte pokožku chrániť ochranným faktorom UV 50+.

Chemický peeling – takisto nie je vhodný pred letom a počas leta, aby sme predišli prípadnému vzniku pigmentácií. Ak absolvujete zákrok v období pred príchodom leta, musíte si po zákroku pokožku chrániť najmenej tri mesiace UV ochranou s faktorom 50+.

Kyselina hyaluronová – tento zákrok je pomerne šetrný, nemali by ho však podstúpiť klienti trpiaci zápalom kože alebo precitlivenosťou na kyselinu hyaluronovú. Po zákroku môže byť koža ľahko podráždená a pri citlivej pokožke trocha svrbieť – to ale nepotrvá dlhšie, ako tri dni.

Cenník
Odstránenie vrások - cena    
    Opakovaná aplikácia
Vstupné vyšetrenie 17€ -
Chemický peeling TCA    
Celá tvár 40€ -
Čelo 20€ -
Líca 25€ -
Brada 20€ -
Krk 30€ -
Chrbty rúk 30€ -
Tvár, krk 60€ -
Dekolt 40€ -
CO2 resurfacing    
Celá tvár 280€ -
Čelo 160€ -
Líca 180€ -
Brada 130€ -
Krk 200€ -
Dekolt 200€ -
Chrbty rúk 150€ -
Dolné viečka 150€ -
Aplikácia botulotoxínu    
Poklesnuté ústne kútiky 60€ - 10% zľava
Vrásky medzi obočím (vrásky hnevu) 90€ - 10% zľava
Čelo 90€ - 10% zľava
Okolo oboch očí 110€ - 10% zľava
Zdvihnutie špičky nosa 50€ - 10% zľava
Okolie pier (fajčiarske vrásky)  50€ - 10% zľava
Dopich individuálne -
Odstránenie statických vrások kyselinou hyaluronovou    
Pery, nasolabiálne ryhy, marionety 220€ / ml - 10% zľava
Objem líc 220€ / ml - 10% zľava
Jemné vrásky 200€ / ml - 10% zľava
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC DAPA
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 19 2020
Laserový resurf priniesol do estetickej medicíny revolúciu. Pokožka sa po laserovom zbrúsení povrchu epider...
článok / 19 2020
Alergia je precitlivenosť organizmu, prehnaná imunitná odpoveď na alergény okolo nás. Alergiu obvykle priam...
článok / 19 2020
Pravidelná kontrola materských znamienok – je potrebná aj u detí a mladých ľudí? Rozhodne áno. Aj keď je na...