Darujte
zdravie a krásu

Vrásky

Vrásky sú prirodzenou súčasťou života človeka. Pre mnohých ľudí predstavujú estetický problém, s ktorým vám vieme pomôcť.

Dynamické vrásky na tvári súvisia s často opakovanou mimikou tváre. Časté mračenie (vrásky hnevu), častý smiech či íné mimické výrazy tváre vedú k opakovaným pohybom tvárových svalov, ktoré tak na koži spôsobujú vrásky – tie sú napokon stále výraznejšie a trvalejšie. Naproti tomu statické vrásky vznikajú v súvislosti s vekom, životným štýlom, prirodzeným starnutím kože a sú viditeľné na tvári bez ohľadu na mimiku.

Odstránenie a vyhladenie vrások

V našej dermatologickej ambulancii na Klinike Zdravia používame na ošetrenie vrások najmodernejšie metódy. Skúsený dermatológ určí najvhodnejší postup korekcie vrások na základe vstupného vyšetrenia, pri ktorom odborne určí pôvod a ďalšie vlastnosti vrások.

Najlepšou voľbou pri odstraňovaní dynamických vrások je obvykle botulotoxín. Proti prejavom starnutia kože a vzniku statických vrások pomáhame kyselinou hyalurónovou, ktorá zabezpečuje správnu hydratáciu a objem kožného tkaniva.

TIP: Kyselinu hyalurónovú úspešne používame aj na augmentáciu pier, teda zväčšenie a úpravu pier vrátane podvihnutia padnutých kútikov, optické skrátenie alebo predĺženie pier, zvýraznenie stredového srdiečka pier, optické doladenie symetrie pier, vyplnenie vrások na perách a na vyplnenie vertikálnej vrásky na hornej pere – tzv. fajčiarskej pery. 

Na začínajúce mimické a mimotvárové vrásky aplikujeme CO2 resurfacing (frakčný resurfasing), ktorým vieme výrazne zjemniť a prípadne aj úplne odstrániť začínajúce mimické a mimotvárové vrásky. Na ošetrenie povrchových vrások na koži je zase ideálny menej invazívny chemický peeling alebo fotoomladenie pomocou intenzívneho pulzného svetla - IPL.

Viac informácií nájdete v článku na našom blogu: CO2 RESURF – LASEROVÝ ZÁKROK PRE ČISTÚ PLEŤ S MLADISTVÝM VZHĽADOM

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Najvyššie bezpečnostné štandardy

Vaša spokojnosť, pohodlie a bezpečnosť sú u nás na prvom mieste. Preto používame len najkvalitnejšie materiály a každý zákrok prevádza skúsený dermatológ, ktorý vždy zvolí ten najšetrnejší spôsob s najlepšími výsledkami.

Na CO2 resurfacing máme v ambulancii najmodernejší špeciálny laser, ktorý presne odporučí správne nastavenie prístroja podľa typu ošetrovanej pokožky. Vďaka tomu je každé ošetrenie úplne individuálne – doslova na mieru vašim potrebám a vašej pokožke.

Keď už dermatológia nestačí, prichádza na radu skalpel v rukách našej šikovnej plastickej chirurgičky. V rámci Kliniky Zdravia prevádzkujme aj plastickú jednodňovú chirurgiu kde vykonávame operáciu viečok - blefaroplastiku ale aj iné chirurgické zákroky. 

Čo by ste mali vedieť pred ošetrením vrások

Botulotoxín – podobne ako aj pri iných zákrokoch, nie je vhodné absolvovať ho pri zvýšenej teplote. Botulotoxín nie je vhodné použiť, ak užívate lieky na riedenie krvi. Prvé 4 hodiny po zákroku sa nesmiete predkláňať, ani si ľahnúť – musíte si udržiavať hlavu vzpriamene, teda vo zvislej polohe. Po zákroku je potrebné miesta, kde bol aplikovaný botulotoxín, precvičovať. Vďaka tomu sa botulotoxín lepšie naviaže na nervové zakončenia.

CO2 resurfacing (frakčný resurfacing) – tento laserový zákrok neodporúčame absolvovať počas leta, ani v období pred príchodom leta. Ideálna je teda skôr jeseň a zima, prípadne skorá jar. Po zákroku je pleť 3 až 7 dní podráždená, preto vám náš dermatológ predpíše ukľudňujúcu emulziu. Najmenej ďalšie tri mesiace si musíte pokožku chrániť ochranným faktorom UV 50+.

Chemický peeling – takisto nie je vhodný pred letom a počas leta, aby sme predišli prípadnému vzniku pigmentácií. Ak absolvujete zákrok v období pred príchodom leta, musíte si po zákroku pokožku chrániť najmenej tri mesiace UV ochranou s faktorom 50+.

Kyselina hyalurónová – tento zákrok je pomerne šetrný, nemali by ho však podstúpiť klienti trpiaci zápalom kože alebo precitlivenosťou na kyselinu hyalurónovú. Po zákroku môže byť koža ľahko podráždená a pri citlivej pokožke trocha svrbieť – to ale nepotrvá dlhšie, ako tri dni.

Cenník
Odstránenie vrások - cena      
Chemický peeling TCA      
       
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk)    50€  
2 lokality   70€  
3 lokality   90€  
Malá oblasť (čelo, líca, brada)   30€  
       
CO2 resurfacing      
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk)   300€  
2 lokality   450€  
3 lokality   650€  

Malá oblasť ( okolie očí alebo úst, čelo, líca, brada)

  200€  
       
M22 Stellar IPL - fotoomladenie   1 ošetrenie 3 ošetrenia (balík)
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk)   100€ -20% zľava
2 lokality   175€ -20% zľava
3 lokality   250€ -20% zľava

Malá oblasť ( okolie očí alebo úst, čelo, líca, brada)

  60€ -20% zľava
       
Aplikácia botulotoxínu BTX      
1 lokalita (čelo, poklesnuté ústne kútiky, vrásky medzi obočím - vrásky hnevu, okolie oboch očí, okolie pier - fajčiarske vrásky, zdvihnutie špičky nosa)   110€  
2 lokality   175€  
3 lokality   220€  
Dopich   25€  
       
Aplikácia kyseliny Hyalurónovej      
Pery - Juvéderm ultra Smile 0,6ml 200€  
Juvederm® Volbella 1 ml 270€  
Restylane Lidocaine 1 ml 270€  
       
Vstupné vyšetrenie   28€  
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality)   5 - 30€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


zilina@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / 30 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 16 2022
Rádiofrekvencia aplikovaná na tvár. Rádiofrekvencia sa používa na omladenie tváre, spevnenie pleti a ...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...